Close
Zavrieť

Honda CB1100 EX

Moderná klasika

Autentické línie

Posunúť

Logo motocykla Honda CB1100EX.

Návrat na cestu

U niektorých jazdcov vyvolá tento motocykel vzrušujúce spomienky – vďaka svojim dvom budíkom, veľkej nádrži a pochrómovaným výfukom s hlbokým zvukom. Pre iných sa postará o nové a vzrušujúce chvíle, na ktoré nezabudnú.

Sen žije ďalej

Prinesie ozvenu starých dobrých časov, znova a znova.

Honda CBR1100 EX je moderný stroj so vzduchom chladeným štvorvalcovým motorom a charakteristickým praskavým zvukom. Atraktívne detaily, ako napríklad štíhle bočné panely z brúseného hliníka a vypletané kolesá, vytvárajú vzhľad sťaby vystrihnutý zo 70-tych rokov. Vďaka vylepšenému motoru, antihoppingovej spojke, vidliciam a tlmičom Showa, ktoré predvádzajú množstvo krásnych chrómových detailov, nielenže vyzerá ako zo sna, ale sa tak aj správa.

Detailný záber na svetlá motocykla Honda CB1100 EX.
Detail hliníkového bočného panelu motocykla Honda CB1100 EX.
Zadný trojštvrťový záber na motocykel Honda CB1100 EX a jazdca.
Detail hlavy valcov motocykla Honda CB1100 EX.

Roadster alebo stroj typu „café racer“

Aký je váš štýl: čistá klasika alebo drsný manier?

Záber zboku na model Honda CB1100 EX. CB1100 EX Model CB1100EX je charakteristický svojimi exkluzívnymi detailne vypracovanými lúčovým ráfmi z nehrdzavejúcej ocele a je vybavený: prednou vidlicou Showa s rozmerom 41 mm a s dvojitým ventilom, zadnými tlmičmi v chrómovanom vzhľade, prepracovaným systémom nasávania a výfuku a antihoppingovou spojkou.
Záber zboku na model Honda CB1100 RS. CB1100 RS Model CB1100RS má vzhľad prvotných motocyklov Superbike a je vybavený: dvojdielnou prednou vidlicou Showa s rozmerom 43 mm a dvojitým zahnutým ventilom, zadnými tlmičmi s externou nádržkou a prepracovanejšou geometriou podvozku. Športové 17-palcové odlievané hliníkové disky s dvojitými radiálne upevnenými štvorpiestovými brzdovými strmeňmi a plávajúcimi kotúčmi. Motor má antihoppingovú spojku a prepracovaný systém nasávania a výfuku.

Zobraziť model CB1100 RS

Hladká jazda

Nová predná a zadná pružiaca a tlmiaca jednotka vyvinutá spoločnosťou SHOWA.

Detailný záber na odpruženie modelu CB1100 EX.

Náplň odpruženia je ľahšia ako bežných tlmičov s kazetou a toto usporiadanie poskytuje lineárne tlmenie v závislosti od rýchlosti, aby sa zabezpečil poddajný a hladký pocit z jazdy.

Predná vidlica

Model CB1100EX je vybavený vylepšenou vidlicou s rozmerom 41 mm a dvojitým zahnutým ventilom – všetko v štýle motocyklov Custom – vďaka čomu poskytuje skvelú úroveň kontroly pri jazde. Obsahuje konštrukciu voľného ventilu, ktorá postupne zvyšuje výkon tlmenia v závislosti od podmienok na ceste. Táto jednoduchá a inovatívna technológia je použitá prvýkrát na svete a poskytuje dokonalé úrovne výkonu, ktoré sa rovnajú pružiacej a tlmiacej jednotke s tlmičmi s kazetou.

Zadné tlmiče

Dvojité zadné tlmiče Showa ponúkajú krásny a výrazný chrómový vzhľad, pričom prinášajú možnosti nastavenia predpätia pružín a pracujú v zhode s kyvnou vidlicou z pevnej ocele. Táto kombinácia je zárukou dobrej stability a skvelého pocitu zo zadného kolesa a riadenia – dokonca aj pri jazde so spolujazdcom.

Zadný detailný záber na odpruženie modelu CB1100 EX.

Ocenené časom

Minulosť môže dostihnúť každého.

Motocyke Honda CB1100 EX na stojane v dielni.

V porovnaní so slávnym modelom CB750 Four – znázorneným v pozadí – môžete vidieť blízku podobnosť modelu CB100EX s týmto modelom po dizajnovej a konštrukčnej stránke, čo sa týka klasického štýlu.

Na začiatku

V roku 1969 vyhlasoval príchod novej éry motocyklov Suberbike vzduchom chladený radový štvorvalcový motor – príchodom Hondy CB750 Four.

To bol rozhodujúci moment v čase, ktorý zmenil naše vnímanie motocyklov a spôsob, akým sme na nich jazdili. Model CB1100 EX je priamym nasledovníkom tohto modelu – originálny a moderný motocykel v duchu klasickej éry a rovnako ako model CB750, je tu, aby tu zostal veľmi dlhú dobu, a to nielen v nezabudnuteľných spomienkach.

Originálny vzhľad

Hliníkové kryty motora sú v kontraste s celkovou čiernou úpravou a pochrómované kryty vačkového hriadeľa upevnené na žiarivej striebristej hlave valcov kompletizujú vzhľad. Štyri spodné výfukové potrubia majú zdvojený povrch, aby sa zamedzilo farebným odchýlkam zapríčineným vysokou teplotou, a vháňajú výfukové plyny do dvoch výfukových koncoviek, ktoré svojou pozíciou zlepšujú svetlú výšku.

Záber na motor motocykla Honda CB1100 EX.

Výfuky v žiarivom chrómovom prevedení pripomínajú rané motocykle so vzduchom chladeným radovým štvorvalcovým motorom.

Zadný záber na svetlomety a evidenčné číslo vozidla Hondy CB1100 EX.

Zadné LED svetlo, smerovky a montážny držiak na evidenčné číslo vozidla boli vylepšené pre optimalizáciu vzhľadu, avšak bez opomenutia na línie zašlej, ale nezabudnutej éry.