Honda predstavila prémiový kabínový vzduchový filter

Utorok, 2021, apríla 20

Honda predstavila prémiový kabínový filter, ktorý účinne prispieva k znižovaniu rizika infekcie spôsobenej vírusom Sars-Cov-2.

·         Prémiový kabínový vzduchový filter Honda spoľahlivo zachytáva vírusové aerosóly pomocou jedinečného progresívneho viacvrstvového dizajnu a zabraňuje šíreniu životaschopných vírusov

·         Nová funkcia filtra je vybavená štvorvrstvovým filtračným systémom pre maximálnu ochranu

·         Filter dokáže zachytiť viac ako 90 % vírusových aerosólov a inovatívny druhý krok deaktivuje takmer 100 % zachytenej vírusovej záťaže prostredníctvom biologicky funkčnej vrstvy impregnovanej ovocným extraktom

Spoločnosť Honda ponúka nový prémiový kabínový vzduchový filter, ktorý je vysoko účinný pri zachytávaní širokej škály škodlivých baktérií, alergénov a dokonca aj vírusov spôsobujúcich závažné zdravotné problémy vrátane rizík infekcie spojených s vírusom SARS COV-2.

Prémiový kabínový vzduchový filter Honda bol vyvinutý v spolupráci s firmou Freudenberg a je v ponuke ako nový originálny náhradný diel Honda, ako alternatíva k štandardnému peľovému filtru Honda. Tento nový prémiový kabínový vzduchový filter zabezpečuje aktívnu ochranu – významne znižuje koncentráciu vírusových aerosólov. Dosahuje sa to jedinečnou viacvrstvovou konštrukciou, ktorá účinne filtruje, zachytáva a potláča škodlivé plyny, ako aj anorganické a biologické častice a aerosóly z vonkajšieho prostredia.

[SPOKESPERSON] sa vyjadril: „Pretože si spoločnosť v súčasnosti maximálne uvedomuje vplyv mikróbov a vírusov, ako je COVID-19, očakávame, že dopyt po ochranných riešeniach bude rýchlo stúpať. Tento prémiový kabínový vzduchový filter je skvelým príkladom, ako spoločnosť Honda promptne spolupracuje so svojimi dodávateľmi pri dodávke produktu s reálnymi výhodami, ktorý chráni zdravie a bezpečnosť vodiča a cestujúcich.“

Prémiový kabínový vzduchový filter Honda v činnosti – ako to funguje

Na zníženie rizika infekcie v kabíne vozidla sa všeobecne odporúča zvýšiť prívod čerstvého vzduchu, čím sa zníži koncentrácia aerosólov. V režime recirkulácie závisí odstraňovanie vírusov zo vzduchu vo veľkej miere od účinnosti filtračného systému a rýchlosti výmeny vzduchu.

Prvé dve vrstvy mikrovlákna prémiového kabínového vzduchového filtra Honda zachytia väčšinu ultrajemných aerosólov, prachu a peľu, zatiaľ čo tretia vrstva vyrobená z aktívneho uhlia je zodpovedná za adsorpciu škodlivého znečistenia, ako sú pevné častice a kyslé plyny. Inovatívna štvrtá biologicky funkčná vrstva potiahnutá účinnou látkou z ovocného extraktu potom účinne deaktivuje zachytené vírusové aerosóly a zabráni ich spätnému uvoľňovaniu do vzduchu v kabíne. Toto jednoznačne preukázala komplexná séria testov vykonaných v spolupráci s Rakúskym výskumným ústavom OFI.

Koronavírusy sa šíria v kvapôčkach vytváraných pri kýchaní, kašľaní alebo dýchaní a na povrchu môžu zostať v infekčnom stave niekoľko hodín či dokonca dní. Vplyvom vetra, zmeny teploty a vlhkosť môže nastať, že sa tieto častice znova dostanú do vzduchu, kedy ich dokáže zachytiť filter.

Filtračné vrstvy na jemné častice poskytujú zlepšenú ochranu proti prenosu vírusov v porovnaní so štandardnými filtrami. Preukázateľne separujú nielen kvapôčky (>5 μm), ale aj kritické vírusové aerosóly (jadrá kvapôčok výrazne menšie ako 5 μm). Nový prémiový kabínový vzduchový filter Honda dokáže zachytiť viac ako 90 % vírusových aerosólov. Inovatívny druhý krok navyše deaktivuje takmer 100 % zachytenej vírusovej záťaže prostredníctvom biologicky funkčnej vrstvy impregnovanej účinnou látkou z ovocného extraktu.

Vírus SARS-CoV-2 je len najnovším z radu vírusov vyskytujúcich sa v dejinách ľudstva, ktoré majú vplyv na ľudské zdravie. Z hľadiska zníženia rizika pri cestovaní v motorových vozidlách ponúka pokrokový prémiový kabínový vzduchový filter Honda jednu z najlepších ochrán, aké sú dostupné na trhu.

Obchodné zastúpenie spoločnosti Honda dokáže dodať a namontovať tento nový filter, ktorý je k dispozícii pre všetky najnovšie modely Honda.

Prémiový kabínový filter

Chráňte sebe aj svojich spolujazdcov pred jemným prachom, zápachom, alergénmi alebo ozónom a získatje úplnú ochranu.