Výkon hybridného systému Honda

Inteligentná hybridná pohonná jednotka Honda, ktorá je spojená s dvojlitrovým benzínovým motorom, poskytuje modelu CR-V maximálny výkon 184 koní a krútiaci moment 335 Nm. To znamená, že toto veľké SUV dokáže plynulo zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 9 sekúnd.

2 verzie hybridnej pohonnej jednotky


Môžete si vybrať medzi full hybridnou a plug-in hybridnou verziou nového CR-V.

Pár odchádzajúci od zaparkovaných vozidiel CR-V

e:HEV full hybrid

Model CR-V full hybrid je vybavený našou technológiou e:HEV. Nabíja sa sám a na plnú nádrž má dojazd až 966 kilometrov. Táto úsporná pohonná jednotka zaručuje kombinovanú spotrebu paliva 5,9 litra na 100 km a produkuje emisie CO2 len 110 g/km u verzie Elegance 2WD. Technológia e:HEV poskytuje takisto výnimočné jazdné vlastnosti a je vybavená dvoma elektromotormi a tromi režimami pohonu: elektrickým, hybridným a režimom spaľovacieho motora. Má optimálnu spotrebu paliva a poskytuje relaxačnú jazdu bez stresu aj na dlhé vzdialenosti.

e:PHEV plug-in hybrid

CR-V plug-in hybrid je vybavený našou pohonnou jednotkou e:PHEV a väčším akumulátorom, ktorý predlžuje dojazd na elektrinu. Ak vyberiete elektrický režim EV, môže plug-in hybridná verzia CR-V prejsť na čisto elektrický pohon bez emisií až 81 kilometrov. A keď sa akumulátor vybije, začne elektromotor napájať výkonný zážihový motor s objemom 2.0 litra. Táto úsporná plug-in hybridná pohonná jednotka má spotrebu paliva 0,8 l na 100 km a vážené emisie CO2 začínajú na veľmi nízkej hodnote 18 g/km (údaje WLTP).

Výkon vždy pod kontrolou

Nové CR-V poskytuje výkon a krútiaci moment práve vtedy, keď ho potrebujete a to hneď – či už v meste alebo mimo neho. Môžete si vybrať z 4 rôznych jazdných režimov – Sport, Normal, Econ a Snow. Nastavenie vozidla sa následne upraví, aby poskytovalo optimálny výkon, pohon kolies a efektivitu podľa podmienok na ceste. Asistent pre zjazd z kopca vám pomôže schádzať bezpečne kopcami konštantnou rýchlosťou bez nutnosti brzdenia.

Plug-in hybridná verzia má k dispozícii aj režim Tow Mode, ktorý pomáha s menežmentom nabíjania pri ťahaní prívesu s hmotnosťou až do 1 500 kg.

Prepínač pre plynulé ovládanie
Trojštvrťový pohľad spredu na model Honda CR-V Hybrid pripojený k nabíjačke.

Objavte: Nabíjanie zo zásuvky