Zavrieť
CBR300R, Super Sport, štúdiový záber, trikolóra Ross White, zboku

CBR300R

VEĽKÉ VZRUŠENIE. KOMPAKTNÉ ROZMERY.

Je čas prejsť na vyššiu úroveň.

Model CBR300R má v sebe čosi mimoriadne – DNA a štýlu odvodený priamo z úchvatného modelu CBR1000RR Fireblade. Jeho príval výkonu je úžasne ostrý a pri každom prejazde zákruty budete cítiť spojenie so svojím motocyklom. Štandardne inštalovaný protiblokovací brzdový systém (ABS) prinesie do vašej jazdy mimoriadnu istotu pri každom brzdení.

ŠTÝL LEGENDY

Patriť do rodiny CBR je niečo mimoriadne. Keď sme vytvárali dizajn modelu CBR300R, vedeli sme presne, kde hľadať inšpiráciu – v modeli CBR1000RR Fireblade, našom najlepšom stroji triedy Super Sport. Výrazná silueta evokuje rýchlosť, zatiaľ čo štýlové dvojité svetlomety, kapotáž s ostrými uhlami a farebne zladeným klinom pod motorom a strmo sa zvažujúcim zadným sedadlom prinášajú charakter triedy Super Sport do sveta kubatúry 300 cm3. CBR300R si nemôžete pomýliť so žiadnym iným motocyklom. A presne to sme chceli dosiahnuť. Je to predsa CBR.

CBR300R, Super Sport, štúdiový záber, Ross White, trikolóra, predný 3/4 pohľad

VYŠŠÍ VÝKON A KRÚTIACI MOMENT? NECH SA PÁČI.

Kvapalinou chladený jednovalcový motor modelu CBR300R so 4 ventilmi, rozvodom DOHC a objemom 286 cm3 je uložený v oceľovom ráme, ktorý ponúka tuhosť vyladenú pre dynamickú obratnosť, dobrú spätnú väzbu a potrebnú stabilitu. Výkon (22,7 kW) a krútiaci moment (27 Nm) máte k dispozícii bez akýchkoľvek zaváhaní. Vysokootáčkový motor pohotovo reaguje a vďaka špičkovému vstrekovaniu paliva PGM-FI s 38 mm otvorom škrtiacej klapky dodá počas jazdy vždy potrebné otáčky.

CBR300R, Super Sport, štúdiový záber, Ross White, trikolóra, zadný 3/4 pohľad

VYTVORENÉ PRE VYSOKÝ VÝKON

Jazdec musí cítiť spojenie s vozovkou pomocou presného odpruženia. Model CBR300R mu to poskytne vďaka dobre vyladenej 37 mm teleskopickej prednej vidlici a zadnému tlmiču Pro-Link Monoshock. Systém ABS v štandardnej výbave je pripravený kedykoľvek pomôcť prednému 296 mm a zadnému 220 mm brzdovému kotúču. A vďaka nízkej spotrebe paliva prejdete s modelom CBR300R na 1 liter paliva 30,2 km (režim WMTC) čo znamená dojazd vyše 390 km na jednu plnú 13-litrovú nádrž.

Plameň úspechu nikdy nezhasne

Koncept sa nezmenil.

Predný trojštvrťový pohľad zľava na model Honda Fireblade, na trati s jazdcom.

John McGuiness na modeli CBR1000RR Fireblade v Creg-ny-Baa – víťaz pretekov Senior TT 2013.

Preto stále víťazíme v cestných pretekoch, napríklad na podujatí Isle of Man TT, kde model CBR1000RR Fireblade v roku 2013 obsadil prvé tri miesta v triede Superbike. 

Najlepší v triede

John McGuiness sa stal víťazom prestížnych pretekov Senior TT a svoje víťazstvo pre tím Honda Legends Race Team potvrdil absolútnym rekordom kola pri rýchlosti 131,578 mph (211,75 km/h).

Rozdelená snímka: Portrét Johna McGuinessa, predný trojštvrťový pohľad na McGuinessa na motocykli Fireblade, jazdiaci na zadnom kolese!
Trojštvrťový pohľad na motocykel Honda Fireblade na pretekárskej trati s jazdcom. Historický záber (exteriér).

Mike Haiwood na modeli RC166 s neskutočným zvukom – víťaz svetového titulu 1966.